top of page
male-construction-worker.jpg

איך לבחור קבלן שיפוצים במרכז? המדריך המלא

החלטתם לשפץ את הבית? מזל טוב! במדריך זה ריכזנו עבורכם מספר טיפים לבחירה בקבלן שיפוצים, על מנת שתזכו ליהנות מבית החלומות שלכם ולחסוך לא מעט עוגמת נפש. כידוע, שיפוץ בית עלול להפוך לסיוט מתמשך עבור הלקוחות - בחירה בקבלן שיפוצים לא מנוסה עלולה לגרור עמה אינספור תיקונים הנובעים מעבודה רשלנית, עוגמת נפש הנגרמת כתוצאה מחוסר עמידה בלוחות הזמנים המוסכמים, נזקים לרכוש ותפיחת העלויות. ברי כי אין באפשרותנו פתרון קסם שימנע כליל התנגשויות כאלה ואחרות עם עובד שפישל, אך כיום ברור יותר מאי פעם כי תכנון מראש ומחקר עשויים לעזור לכם לבחור בקבלן הגון. במידה שאתם מתגוררים באילת, הטיפים שיובאו להלן נכונים ביתר שאת, לאור המרחק הרב בין העיר לבין אזור המרכז, שמביא לירידה בהיצע הקבלנים המנוסים. אם כן, מה צריך לקחת בחשבון בבחירת קבלן שיפוצים מומלץ במרכז?

שלב ראשון - ביצוע בדיקת רקע לפני הבחירה בקבלן

תחילה, חשוב במיוחד לחפש קבלן שיפוצים מומלץ. אנו ממליצים לכם לחפש המלצות הן באינטרנט והן ממקור ראשון (מקרובי משפחה, חברים, קולגות וכן הלאה), וזאת מפני שביקורות באינטרנט אינן תמיד אמינות - לעתים, אנשי מקצוע מזמינים ביקורות מפוברקות על מנת לקדם את עצמם ברשת. בנוסף, מומלץ לבקש עצות מבעלי מקצוע כמו אדריכלים, מהנדסים, פקחים ומעצבי פנים. בנוסף לאמור לעיל, חובה לבחור בקבלן שיפוצים שנרשם בפנקס הקבלנים לפי סיווג 131 במשרד הבינוי. ככלל, החוק מתיר להעסיק קבלנים שלא נרשמו אצל רשם הקבלנים. אף על פי כן, שיפוץ העולה על כארבעים אלף שקלים מחייב את העסקתו של קבלן רשום. מרבית קבלני השיפוץ במדינת ישראל אינם רשומים. כמובן שאין בכך להעיד כי הם אינם מבצעים את עבודתם נאמנה, אולם קבלנים שנרשמו בפנקס הקבלנים מצויים תחת פיקוח מתמיד, כך שאם הם נוטשים את הפרויקט, מרמים את לקוחותיהם או מתרשלים בעבודתם, קל יותר לנקוט נגדם באמצעים.

שלב שני - קבלת הצעת מחיר מקבלן שיפוצים

במידה ומצאתם קבלן שיפוצים מומלץ באילת, הגיע הזמן לקבל הצעת מחיר. אנו ממליצים לכם לקבל לכל הפחות ארבע הצעות מחיר, על מנת לקבל מושג על המחיר הממוצע בשוק עבור עבודת השיפוץ שבה אתם מעוניינים. חשוב לבקש לקבל הצעת מחיר רק לאחר שקבלן השיפוצים הגיע לנכס שאתם מעוניינים לשפץ, על מנת שיוכל לאמוד ביתר דיוק את מחיר העבודות הצפוי. קבלת הצעות מחיר ממספר קבלנים מומלצים תאפשר לכם לערוך השוואה בין הקבלנים השונים ולאמוד את עלות השיפוץ הצפויה.

שלב שלישי - תמחור הצעות המחיר

הצעת מחיר נמוכה מדי - כאשר אתם נתקלים בהצעת מחיר נמוכה במיוחד, סביר להניח שהיא נובעת מתמחור חסר. תמחור חסר נובע כמעט תמיד מרשלנות הקבלן, אולם לא פעם מקורו בהטעיה מכוונת מצדו. בין אם המדובר בהתרשלות ובין אם מדובר בכוונת זדון, קבלן שמשמיט מהצעת המחיר שלו פרטים בסיסיים אינו קבלן שתרצו להעסיק, שכן סביר להניח שיושתו עליכם עלויות לא צפויות בהמשך הדרך.

תמחור אשר תואם את העבודה הפרטיקולרית - ככלל, כל פעולת שיפוץ (כגון ריצוף, עבודות טיח, שבירת קירות וכן הלאה) מתומחרת באופן רשמי על ידי מחירונים כדוגמת הדקל או לוי יצחק. אף על פי כן, חשוב במיוחד לבצע מחקר לפני קבלת הצעת המחיר, וזאת מפני שקיימים פערים משמעותיים במחירים בין חומרי גלם שונים, בין טכניקות עבודה מסוימות ועוד. לדוגמה, הדבקת אריחים חדשים מעל אלו הישנים תהא זולה באופן משמעותי מהחלפה כוללת של האריחים. לכן, קבלן שמסמן בלקוניות בנייר העבודה "עבודת ריצוף", פותח פתח לעלייה משמעותית במחירו הכולל של השיפוץ או לפערים בלתי ניתנים לגישור בין ציפיותיו של הלקוח לבין התוצאה הסופית. לאור האמור לעיל, במידה שאתם מתכננים עבודת שיפוץ בהיקף גדול, רצוי להיעזר באנשי מקצוע כדוגמת מהנדסים, מעצבי פנים ואדריכלים. קבלת ייעוץ תוכל לחסוך לכם כסף, זמן ועוגמת נפש בעתיד.

תמחור פרויקט ללא מע"מ - על פי חוק הגנת הצרכן, תשמ"א-1981 (להלן: חוק הגנת הצרכן), כל עוסק חייב לנקוט בצורה מפורשת במחיר שכולל מע"מ ובמטבע ישראלי בלבד, וזאת בעבור כל נכס או שירות שהוא מציע לצרכן. מטרתה של הוראה זו בחוק הגנת הצרכן היא להגן על צרכנים פרטיים שאינם מקבלים החזר על מע"מ. אף על פי כן, במידה שהקבלן לא ציין במפורש בהצעת המחיר שלו אם היא כוללת מע"מ אם לאו, מומלץ לברר מולו מראש שהמחיר המצוין בהצעה כולל גם מע"מ, וזאת כדי למנוע הפתעות לא נעימות בעתיד.

שלב רביעי - ניסוח ההסכם בין הלקוח לבין קבלן השיפוצים

במידה שמצאתם קבלן שיפוצים מומלץ באילת, ישנם מספר דברים שעליכם לתת עליהם את הדעת לפני שאתם סוגרים את העסקה ומתחילים בעבודות. ראשית, שומה עליכם לכרות עם קבלן השיפוצים שבו בחרתם הסכם מפורט ככל הניתן. באתרי אינטרנט שונים ניתן למצוא הסכמים רבים לדוגמה, אולם במידה שאתם מתכננים עבודות בהיקף רחב, מומלץ לפנות לעורך דין שיסייע לכם להכין הסכם הוגן שיסייע לכם למצות את זכויותיכם במידה שדברים ישתבשו. להלן המאפיינים שעליכם לכלול בהסכם הסופי:

כתב כמויות - אחד הדברים החשובים ביותר בכל הסכם עבודה מול קבלן שיפוצים הוא לדרוש ממנו כתב כמויות שבו יעוגן על מי מוטלת האחריות לרכוש מוצרים וחומרים. ככלל, מומלץ לקנות בצורה עצמאית בלוקים, כלי סניטציה וריצוף, מפני שרכישה ישירה תוכל לחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים שייגבו מהקבלן כדמי עמלה. בנוסף לכך, אנו ממליצים לעגן אף את דמי הובלת הסחורה לביתכם, במיוחד במידה שהדירה שלכם נמצאת בקומה גבוהה או בבניין ללא מעלית.

כיסוי ביטוחי לאורך השיפוץ - עליכם לוודא כי הקבלן שבחרתם בו רכש פוליסת ביטוח לעבודות קבלניות וכי אכן מופיעים בה פרטיה של העבודה הספציפית, שמכם וכתובת הבית שאתם משפצים. על הפוליסה לכלול כיסוי ביטוחי עבור הרכוש, ביטוח צד שלישי וביטוח חבות מעבידים. חשוב להימנע מלהסתמך על הקבלן ולקבל העתק או צילום של הפוליסה, שתצורף כנספח בהסכם הסופי. לאור העובדה כי תקופת הביטוח מתחילה עם תחילת העבודות ונמשכת אך עד סיומן, במידה שאתם מתכננים שיפוץ בהיקף גדול, מומלץ להרחיב את ביטוח הדירה שלכם כך שיכסה גם ליקויים שיתגלו בעתיד.

אחריות - על ההסכם הסופי שלכם מול קבלן השיפוצים לכלול אחריות על איכותה של העבודה. חשוב שבהסכם יופיע במפורט משכה של האחריות האמורה. כיום, הסטנדרט בשוק הוא כי תקופת האחריות על איכות העבודה תעמוד על שנה, אחריות על עבודת אינסטלציה תעמוד על שלוש שנים ואילו אחריות על עבודות איטום תעמוד על חמש שנים. במידה שהקבלן שלכם מסרב להעניק לכם כתב אחריות או במידה שהוא מציע לכם אחריות לתקופה הקצרה מהמקובל בשוק, מומלץ להימנע מהעסקתו.

לסיכום

לסיכום, במידה שאתם מתכננים שיפוץ באילת, ישנם מספר דברים שחובה לתת עליהם את הדעת בעת בחירת קבלן השיפוצים. אל תוותרו עליהם - וזאת על מנת לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש בעתיד.

כל עבודות השיפוצים במקום אחד. חברתנו משתפת פעולה עם אנשי מקצוע נוספים הקשורים לעולם השיפוצים כגון: אדריכלים ומעצבי פנים מומחים.

 

סוגי העבודות שאנו מבצעים:

שיפוצים קוסמטיים לבית, בתחום עבודות הצבע: עבודות צבע המותאמות באופן אישי ללקוח, החלקת קירות באמצעות שפכטל, שליכטה צבעוני, סיוד, צביעה דקורטיבית ועוד.

 

שיפוץ המטבח הביתי:

פירוק ארונות ובניה מחדש, שינויים במערכות הצנרת והביוב ושאר עבודות אינסטלציה, ריצוף וחיפוי הרצפות במגוון חומרים ועוד.

 

עבודות אינסטלציה מקצועיות:

התקנת ברזים בחדרי האמבטיה המטבח והשירותים, פתיחת סתימות, תיקון ואיתור נזילות במערכות הצנרת והביוב, תיקון בעיות בלחץ המים, החלפת מערכות צנרת ועוד.

 

ריצוף וחיפוי חדרים וחוץ באילת:

חיפוי דקורטיבי לרצפות חדרי אמבטיה ושירותים, חיפויים למשרד ולבית העסק.

עבודות גבס מקצועיות ומיוחדות:

שבירת קירות ובניית מחיצות המאפשרות חלוקת החדרים מחדש, שינויים בקירות או בתקרה עקב הכנסת מזגן, עיצובים שונים בגבס, כגון: ספריות, מזנונים, נישות גבס שניתן לשלב בתוכם גופי תאורה רגילים וגופי תאורה שקועים ועוד.

 

שינויים במבנה הקיים:

תוספות בנייה, בניית ממ"דים, הוספת חדרים ועוד.

 

עבודות חשמל:

אנו מעסיקים צוות חשמלאים מומחים שיסייע לכם לטפל בכל בעיות החשמל: התקנת גופי תאורה, בדיקת מערכת החשמל בבית או בבית העסק, פתרונות לבעיות עומסים בחשמל, התקנה או החלפה של דודי חשמל לבית, החלפת לוחות חשמל ועוד.

 

חדרי אמבטיה:

עבודות ריצוף וחיפוי בקרמיקה ובשיש, פירוק כלים סניטריים, החלפות צנרת, עבודות איטום למניעת נזילות וחדירת רטיבות, עבודות צביעה ועוד.

 

שיפוץ מקצועי:

אנו שמים דגש הן על איכות השיפוץ והן על איכות החומרים. אנו מקפידים להשתמש בחומרי הגלם ובמוצרי הבנייה האיכותיים ביותר, מתוך ידיעה שהם אלו שיוצרים את התוצר הטוב ביותר בעל המראה האיכותי ביותר, והעמידות הגבוהה ביותר שמחזיקה לאורך שנים רבות.

מחפשים קבלני שיפוצים במרכז? לחצו > קבלן שיפוצים במרכז

bottom of page